Chudoba vs. bohatstvo

Téma týždňa

Chudoba vs. bohatstvo

09. 11. 2014 21:51


Začína sa týždeň „Chudoba verzus bohatstvo“, v ktorom budeme opäť vysielať programy s tematikou peňazí, biedy, núdze, ale aj majetku, blahobytu a hojnosti.

Od pondelka vysielame v čítaní na pokračovanie detektívny seriál Jaimea Saloma „Takmer dokonalá pasca“, v ktorom nechýbajú peniaze, falošná láska, smrť i nečakané rozuzlenie. Pre rozhlas preložil a upravil Roman Brat.  V réžii Štefana Korenčiho účinkujú Martin Horňák, Renáta Rundová, Alfréd Swan, Helena Geregová.

Vypočujte si tiež pásmo Vladimíra Brožíka o fenoméne peňazí a reklamy Život je len sladkou hrou. Účinkujú: Marián Slovák, Peter Marcin, Marián Geišberg a Juraj Predmerský.

V stredu pribudne do nášho vysielania životopisné dramatické pásmo autora Rudolfa Čižmárika o doktorovi Ivanovi Hálkovi „Lekár chudobných“. Hálka pôsobil ako lekár v najchudobnejších regiónoch severného Slovenska – na Kysuciach a na Považí. V réžii Rie Paldiovej účinkujú Ján Mistrík, Milka Došeková, Viera Strnisková, Dušan Tarageľ a Rudolf Čižmárik. O doktorovi Hálkovi rozpráva profesor kardiochirurg Jaromír Horecký.

V eseji Kam zmizli peniaze sa Ján Čomaj zamyslí, prečo jestvuje na Slovensku toľko biedy a prečo sú v kríze zdravotníctvo, školstvo, či slovenská kultúra.

Fíčer o našich hodnotových rebríčkoch „Peniaze alebo život“ autorsky pripravil Tomáš Boroš. Vysielame ho od piatka.

__gm

Živé vysielanie
??:??