Rádio Litera - o nás

Rádio Litera - o nás

Rádio Litera patrí spolu s Rádiom Pyramída a Rádiom Junior patrí k digitálnym programovým službám. Je jediným projektom v slovenskom rádiovom priestore, ktorý ponúka 24-hodinové slovné, umelecké a literárno-dramatické programy. Vysiela poéziu, prózu, drámu a publicistiku - programy zamerané na intelektuálnejších poslucháčov od 15 rokov, ktorí majú radi hovorené slovo. Svoje vysielanie spustilo 15. júla 2009.

Štruktúra Rádia Litera je pestrá a zahŕňa široké spektrum umeleckých, publicistických či dokumentárnych žánrov, tém či hereckých predstaviteľov z minulosti aj súčasnosti, aby oslovila maximálne množstvo poslucháčov, ktorí sú aktívnymi užívateľmi internetu. Je tiež jedinečnou možnosťou udržať si kontakt so slovenským hovoreným slovom aj pre našich rodákov žijúcich v zahraničí. Vlastnou dramaturgiou zostavuje vysielanie, ktoré funguje na reprízovom princípe a pozostáva z výberu programových prvkov z digitálneho archívneho systému Slovenského rozhlasu.

Vysielanie prebieha formou tematických týždňov prostredníctvom piatich dvojhodinových rotujúcich blokov, ktoré sa opakujú v desaťhodinových intervaloch niekoľkokrát počas týždňa, aby si každý poslucháč stihol vypočuť všetko, na čo má chuť. Program každého týždňa vždy reflektuje rôzne aktuálne témy, ročné obdobie, osobnosti, krajiny, významné sviatky, výročia alebo prebiehajúce udalosti literárneho a kultúrneho života, ku ktorým sú dostupné programy v archíve.

Hudba v Rádiu Litera tvorí príjemné, ale nie banálne pozadie k náročným slovným programom. Vyhýba sa hlavnému prúdu a zvukovej agresivite, pričom vychádza z prostredia rôznych žánrov ako napr. alternatívny folk, džez, soul, pop a rock či jemná elektronika.

Rádio Litera je pre poslucháčov prístupné cez internet, cez satelitný príjem a cez vybrané digitálne služby. Technické parametre pre satelitné vysielanie: družica Astra 3B; pozícia: 23.5° východne; frekvencia: 11 836,5 MHz; polarizácia: horizontálna; modulácia: QPSK; FEC: 5/6; Symbolová rýchlosť: 27 500 kS/S.

ADRESA:    Rádio Litera
                   Rozhlas a televízia Slovenska
                   Mýtna 1
                   P.O. Box 55
                   Bratislava 15
                   817 55

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame